hau-miau

LOGO Hau-Miau

Chirurgia dla zwierząt

Czasem się zdarza, że choroba nie poddaje się leczeniu zachowawczemu i wówczas wymagana jest interwencja chirurgiczna. Takiego postępowania wymagają na przykład guzy śledziony. Usuwany jest wówczas cały narząd.

W naszej przychodni operacje przeprowadzane są w dedykowanej do tego celu sali chirurgicznej która każdej nocy jest dezynfekowana promieniami UV.

 

 

Sala chirurgiczna

Nasza sala wyposażona jest w aparat do narkozy wziewnej izofluranowej. Znieczulenie wziewne różni się od tradycyjnego (infuzyjnego) tym, że do utrzymania snu podczas procedury chirurgicznej zamiast leków podawanych dożylnie używana jest mieszanina gazu (izofluranu) z tlenem medycznym, którą to zwierzę oddycha. 

Rekomendujemy ten typ  znieczulenia ogólnego zwłaszcza dla psów ras brachycefalicznych (krótkoczaszkowych), obciążonych dodatkowymi chorobami lub starszych z uwagi na mniejsze obciążenie organizmu anestetykami (metabolizm wątrobowy izofluranu to zaledwie 0,25% tzn. , że gaz jest wydychany praktycznie w postaci niezmienionej, nie obciąża wątroby).

Nad bezpieczeństwem pacjentów podczas znieczulenia czuwa dedykowana opieka anestezjologiczna.

 

Operacje przeprowadzane są przez Panią dr Małgorzatę Skowron-Suchodolską, specjalistkę chirurgii w wieloletnim doświadczeniem.

 

Po operacji pacjenci są poddawani obserwacji w szpitalu przez około 3 godz od wybudzeniu zanim wrócą szczęśliwie do domu.

 

Przez kilka następnych dni zwierzaki są kontrolowane przez lekarzy internistów, którzy oceniają wygląd rany i ogólne samopoczucie pacjentów.